ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14577209
*
nr 1457 7209
Spegel
Tenn, 40x21cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2022
kl 19:01:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 23:19:39
1
250 kr
24/3 11:59:28
2
150 kr
24/3 11:59:28
1
200 kr (Budbetjänt)
24/3 12:09:05
3
350 kr
24/3 19:02:30
4
450 kr
28/3 18:39:46
5
450 kr
28/3 18:39:47
4
450 kr (Budbetjänt)
28/3 18:39:55
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Firma Svenskt Tenn
Svenskt Tenn på Strandvägen grundades av den driftiga och idérika formgivaren Estrid Ericson 1924.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar tenn
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1457 7209
Spegel
Tenn, 40x21cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 23:19:39 | 1 | 250 kr |
24/3 11:59:28 | 2 | 150 kr |
24/3 11:59:28 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
24/3 12:09:05 | 3 | 350 kr |
24/3 19:02:30 | 4 | 450 kr |
28/3 18:39:46 | 5 | 450 kr |
28/3 18:39:47 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
28/3 18:39:55 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Firma Svenskt Tenn
Svenskt Tenn på Strandvägen grundades av den driftiga och idérika formgivaren Estrid Ericson 1924.
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Firma Svenskt Tenn
Svenskt Tenn på Strandvägen grundades av den driftiga och idérika formgivaren Estrid Ericson 1924.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar tenn
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27